6 patarimai, kaip važiuoti su priekaba žiem

Temperatūra krinta diena iš dienos ir jau galėjome pasidžiaugti pirmuoju sniegu. Pateikiame 6 patarimus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, jei ketinate priekabą naudoti ir žiemos laikotarpiu.

Haagise kasutamine talvel

Temperatūra krinta diena iš dienos ir jau galėjome pasidžiaugti pirmuoju sniegu. Esame įpratę paruošti automobilius žiemai keisdami padangas, pildami žieminius degalus bei darydami visa kita, kad važiavimas žiemą būtų saugus. Galbūt jus nustebins tai, kad paruošti žiemai reikėtų ir priekabą. Dalinamės su jumis 6 patarimais, kaip saugiai naudotis priekaba žiemos laikotarpiu.

1. Padangos, padangos, padangos

Nors įstatymai nereikalauja, kad lengvosioms priekaboms reikia naudoti žiemines padangas, tačiau, mūsų nuomone, jų naudojimas yra rekomenduojamas, jei ketinate vilkti priekabą žiemą. Nepakrautos lengvosios priekabos slidžiomis sąlygomis yra linkusios slysti. Dažniausiai tai atsitinka, kai slidumas atsiranda staiga ir staigiau sukant, šoniniame veidrodėlyje galite matyti, kaip priekaba slysta į vieną ir į kitą pusę. Todėl, siekiant užtikrinti saugumą, O1 klasės priekaboms žiemą rekomenduojame naudoti dygliuotas padangas.

O2 klasės priekabose, kaip ir lengvajame automobilyje, privaloma sumontuoti žiemines padangas. Tai reiškia, kad nuo lapkričio 10-os iki balandžio 1-os dienos O2 klasės priekabos privalo turėti žiemines padangas. Be to, reikalaujama, kad priekaboje būtų naudojamos to paties tipo padangos kaip ir velkančiajame automobilyje. Kitaip tariant, jei jūsų automobilis turi dygliuotas padangas, jas privalo turėti ir O2 klasės priekaba.

Be to, svarbu atkreipti dėmesį į tinkamą padangų slėgį. Gamintojo rekomenduojamas padangų slėgis esant žemai temperatūrai nurodytas ant padangos šono. Daugiau apie padangų slėgį skaitykite priekabos priežiūros instrukcijoje.

2. Sutvarkykite priekabos stabdžius

Priekabose su stabdžiais rekomenduojama prieš žiemą patikrinti stabdžių sistemas. Įsitikinkite, kad stabdžių trinkelės nėra dėl oksidacijos prilipusios prie būgno, o lynai juda laisvai ir tinkamai veikia pavaros galvutės inercinis stabdis. Priešingu atveju važiavimas slidžiomis sąlygomis su didelės keliamosios galios priekaba yra itin pavojingas tiek jums, tiek ir kitiems eismo dalyviams.

3. Priekabos priežiūra

Lietuviška žiema nėra gailestinga nei keliais važiuojantiems automobiliams nei priekaboms. Druska kelių barstymui ir chemikalai yra geriausi rūdijimo draugai. Visos “Brentex” priekabos yra karštai cinkuotos, todėl yra atsparios oro sąlygoms ir rūdijimui. Vis dėlto yra keletas priekabos dalių, kurias reikia saugoti nuo druskos. Prieš žiemos sezoną rekomenduojama nuvalyti visas elektros jungtis

(žibinto jungtį tarp automobilio ir priekabos, galinių žibintų jungtis ir kt.), nuvalykite ir apipurkškite gnybtus silikonu ar universalia alyva, kad atstumtų drėgmę. Senesnių priekabų atveju rekomenduojama patikrinti rėmą ir cinko sluoksnį, pasišalinusį dėl fizinių pažeidimų, padengti cinko purškikliu. Taip pat rekomenduojama patepti visas kitas judančias dalis, tokias kaip vilkties užraktas, bortų užraktai ir kt. NB! Nepamirškite, kad žiemos metu priekabą reikia plauti reguliariai!

4. Palaikykite greitį patys!

Nors šiais laikais pastovaus greičio palaikymo sistema yra standartinė kiekviename naujame automobilyje, velkant priekabą žiemos kelio sąlygomis, jos naudoti nerekomenduojame. Jei pasikliausite automobilio greičio palaikymo sistema, būsite mažiau įsitraukęs į važiavimą, todėl galite lėčiau reaguoti į pavojingas situacijas. Antra, pastovaus greičio palaikymo sistema neatsižvelgia į kelio sąlygas ir gali netinkamu momentu perjungi pavarą, taip išvesdamas autotraukinį iš pusiausvyros.

5. Nuvalykite sniegą nuo priekabos

Žiemą, kai keliai dažniausiai būna apsnigti ar purvini, protinga naudoti priekabą su dangčiu ar tentu, kad vežamos prekės būtų švarios ir sausos. Jei priekaba snieguotą žiemą ilgai stovėjo kiemo kampe ir uždengta sniego kepure, labai svarbu ją pašalinti nuo plastikinio dangčio. Prieš pradėdami važiuoti taip pat nuvalykite priekabą šepečiu.

6. Padėkite krovinį ir pritvirtinkite

Saugiam prekių gabenimui itin svarbu, kad krovinys būtų tinkamai išdėstytas ir pritvirtintas. Įsitikinkite, kad ant priekabos padėto krovinio svoris yra tolygiai paskirstytas krovinių dėžėje. Mažų gabaritų ir sunkus krovinys turi būti dedamas prie priekinės priekabos ašies pusės, tačiau svarbu neperkrauti prikabinimo įtaiso. Remdamiesi patirtimi galime teigti, kad vidutinė prikabinimo įtaiso apkrova yra 40‒70 kg, priklausomai nuo automobilio gamintojų. Norėdami patikrinti, pabandykite pakrautos priekabos grąžulą pakelti virš pavaros galvutės. Turėtumėte tai pajėgti be didelių pastangų.

+
+